Покликання сестер

Chark?w OCD

Босі Кармелітки ведуть життя виключно контемпляційне - у глибокій споглядальній молитві.  Вони зобов'язані до збереження стислої кляузури, тобто життя, обмеженого територією кляштору, без жодних безпосередніх контактів із зовнішнім світом, окрім обмежених правилами розмов з відвідувачами через дерев’яну решітку parlatorium (розмовниці – лат.). Сестри не провадять жодних форм діючого апостольства. Елементами їхнього життя є те, що служить молитві: мовчання, усамітнення, віддалення від світу, кляузура, покута і праця. Сестри щоденно спільно беруть участь у Святій Євхаристії, спільно декламують молитви Літургії Годин, поділені на окремі пори дня і вечора. Година Читань має характер нічної молитви. Щодня дві години присвячують медитації, вивченню Святого Письма та читанню духовної літератури.                            

Життя кармелітки є також сповненим роботою. Сестри згідно зі Статутом та Конституцією живуть з милостині і водночас працюють, щоб отримати кошти на утримання для себе та інших. Поза роботами для заробітку Сестри кармелітки піклуються про утримання дому і саду. Беруться за таку оплачувану працю, що дозволяє їм цілком зберегти кляузуру і що має характер службових робіт для Церкви, таких як шиття, ремонт облачення і костьольної білизни, створення розаріїв та інших предметів культу, наприклад, сакральних гіпсових фігурок, переклад з іноземних мов релігійної літератури, видання невеликих публікацій.

Життя в усамітненні пов'язане з елементами спільного життя. Між іншим, два рази щоденно кармелітки зустрічаються на годинній рекреації. Ці зустрічі Сестер є розрядкою. Вони становлять незамінну допомогу в праці над собою, в тому, щоб побачити себе та інших у світлі Божої правди. Є вони дуже цінною допомогою у глибшому переживанні свого покликання, щоразу спонукають до більш живої відповідальності за цей Дар.

Щоденне життя Босих Кармеліток є дуже простим, закритим від світу мурами кляузури, подібно до простого життя Божої Матері. Її віддання Богові, Христові, Справі Спасіння є зразком, ідеалом і формою життя сестер. Її також віддається в Кармелі особлива шана і весь Кармель тішиться особливою опікою своєї Матері і Королеви.    

 А як переживають Дар покликання до Кармелю окремі сестри? Ось свідоцтво святої Терези з Анд, чилійки: «... кармелітка складає себе в жертві на хресті, і її кров спливає на грішників, прохаючи милосердя і розкаяння. І все це відбувається в мовчанні, без жодних свідків. Скільки ж людей вважає її життя нікчемним, а все ж кармелітка є як Божа Овечка, Яка усуває гріхи світу, присвячує себе, щоб зібрати до Вівчарні заблуканих овець. Світ не знав Христа так само, як не знає і її. Зачаровує мене це цілковите самозречення. Вона не бачить навіть плодів своєї молитви, побачить їх лише у небі."
Згідно з духом законодавства Ордену, яке не передбачує жодних форм діючого апостольства, Босі Кармелітки не організовують реколекцій, зустрічей, ані днів зосередження. Натомість кожен потребуючий духовної підтримки може довірити свої турботи, страждання і потреби при спеціальному барабані-колі чи в розмовниці Кармелю. Ці прохання, переказані спільноті сестер, підтримуються їхньою гарячою молитвою і жертвою.

При кляшторі існує можливість реалізації кармелітанської духовності для осіб, що не мають прагнень і схильності саме до кляузури, але відчувають у собі покликання до чернецтва. Інституція так званих Зовнішніх Сестер тісно пов'язана з кляузурою та представляє її за межами кляштору, вона є сполучною ланкою між кляузурою і світом.

Дівчата, що зацікавлені кармелітанським життям, можуть звернутися за детальнішою інформацією до будь-якої спільноти Ордену Кармелітів Босих. Кожен кляштор є автономним, має власне послушництво, приймає і формує кандидаток для своєї спільноти.

Умовою прийняття є - крім Божого покликання - закінчення середньої школи, фізичне та психічне здоров'я, а також схильність до життя в Спільноті. Хто чує голос Божого заклику, може прийти до кляштору, де знайде допомогу в його тлумаченні.

«Не став переді мною Христос у білих шатах; не взяв мене за руку, щоб відвести до кляшторної брами; я не чула звуку Його слів, а все ж напевно знала, що я МАЮ БУТИ ТУТ...» (свідоцтво босої кармелітки).