Харизма

fot-2 monje en oracion

Нашою харизмою - особливим даром, який ми отримали від Бога за посередництвом Терези від Ісуса та Йоана від Хреста, є поєднання з Господом на дорозі молитви. Здійснюємо ми його завдяки нашим стопам, себто вирушаючи в дорогу. 

Наші Вчителі заохочують нас бути більш рішучими у відкриванні Бога і життя Ним особисто, у здійснення самостійної мандрівки. Мандрівка босого прочанина веде через молитву Сина, що висловлюється власними устами і серцем. Молитва, якій навчає нас Тереза, це зустріч біля джерела, до якого приходимо, щоб вдивлятись у кристалічну правду - в людяність Христа. Не тільки саме місце при джерелі, але весь пошук нашої води, вся дорога дозрівання, яка веде до витоків ріки, є шляхом, на якому Христос виходить на  зустріч до         кожної людської істоти. Він перший нас шукає через своє прагнення, яке народжується з глибокості Бога. Молитва є зустріччю двох прагнень – Божого і нашого прагнення.

На шляху внутрішньої молитви товаришить нам Марія. Як Сестра, навчає нас мовчанню, простоті і усамітненню, що сповнене Таємницею Бога. Разом зі Святими Кармелю вона допомагає нам відкривати великі справи, які Бог вчиняє у людині, і навчає нас вболівати за потреби Церкви.

Нашу дорогу визначає також спільнота з братами. Є вона для нас даром і школою євангельської приязні. У побудові і догляданні спільноти ми вчимося правдивій відкритості, яка допомагає нам ставати перед Богом на молитві. Звідти йде початок усіх апостольських діянь нашого Ордену.

 

Більше про харизму Ордену Босих Кармелітів:

"Про історію та дух Кармелю" Едита Штайн