Провінціальна візитація Монастиря Босих Кармелітів у Бердичеві

berdyczów-wsІз серії: "З життя Кармелю"

Отець Павло Ферко OCD

_______

З 30 серпня по 2 вересня 2018 року відбулася візитація монастиря Босих Кармелітів в Бердичеві на Україні провінціалом Краківської провінції отцем Тадеушем Флоркем OCD та економом провінції отцем Ярославом Янохою OCD.

Ввечері 30 серпня відбулася зустріч усієї спільноти монастиря спочатку на вечері, а згодом і на спільному відпочинку. На даний час у кармелітській бердичівській спільноті є шість отців (вічні обіти) та один брат (тимчасові обіти).  Вони опікуються Всеукраїнським санктуарієм Матері Божої Святого Скапулярію Бердичівською, парафіями у Гвоздаві та Бердичеві.  Також вони займаються різними спільнотами парафіяльними, як пастирі (Світський Кармель,  молитовна спільнота «Виноградна лоза», молитовна спільнота чоловіків, Легіон Марії, кола Домашньої Церкви, Розарієві кола, міністр анти, Подружні зустрічі, Молодь Кармель), а також займаються справами Благодійної організації «Кармель», футбольної команди ФК «Кармель», Музею Джозефа Конрада-Коженьовського. Також Босі Кармеліти проводять ремонтно-відновлювані роботи для розбудови санктуарію та місць для паломників. У Гвоздаві тривають оздоблювальні роботи для відкриття монастиря та реколекційного дому на декілька осіб.

31 серпня після ранкових молитва та Служби Божої у санктуарії відбулася зустріч цілої спільноти, де були обговорені найбільш важливі питання життя, служіння, розвитку та розбудови Кармелю на Україні. Потім відбулися окремі бесіди з кожним співбратом (включаючи семінаристів та постулянта). Отець провінціал та отець економ відвідали місця, де відбуваються будівельно-відновлювальні роботи, а також відвідали приміщення колишнього монастиря – нині, де знаходяться міські музична та художня школи (розмірковуючи про можливості відновлення колишньої власності) та музей міста Бердичева (старі будівлі друкарні Босих Кармелітів «Фортеця Богородиці» та гуртожитку для хлопців). 

У суботу 1 вересня продовжили різного роду перемовини, а також були переглянуті книги та різна монастирська документація. У другій половині для отець провінціал Тадеуш Флорек OCD  та отець  Юзеф Кухарчик OCD поїхали до Гвоздави, де відправили Євхаристію та провели зустріч з місцевими парафіянами. Ввечері  по поверненні до Бердичеві також відвідали зустріч Молоді Кармелю. 

У неділю 2 вересня отець провінціал відправив Службу Божу о 10-ій годині, під час якої відбулося благословіння дітей, вчителів та шкільного приладдя на початок нового навчального року.  Він висловив подяку за пастирську працю братам та побажав вірних – справжної віри, надії та любові у Церкві.  Після Євхаристій він спонтанно спілкувався з парафіянами та взяв участь у формаційній зустрічі Світського Кармелю.  У другій половині дня відбулося підведення підсумків візитації з цілою спільнотою братів, в ході якої отець провінціал висловив свої думки, міркування та надав рекомендації  для подальшого духовного життя, братнього та пастирського служіння для різних видів діяльності в поширенні харизми кармелітів в санктуарії та на Україні. Вечірня агапа доповнила атмосферу братерства після час провінціальної візитації бердичівського монастиря. 

 

У понеділок 3 вересня після ранкових молитов, Євхаристії у санктуарії та сніданку вся бердичівська спільнота босих кармелітів разом з отцем провінціалом та отцем економом вирушила до Користишева (70 кілометрів на північний схід від Бердичева), що зустрітися зі спільнотою братів з Києва для проведення спільного відпочинку. На початку відвідали парафіяльний костел, які обслуговують отці салезіяни та зустрілися з місцевим настоятелем, а потім відправилися до місцевого мальовничого гранітного кар’єру  залитого водою.  На кінець братерської зустрічі передали візитаторів в руки київської спільноти та попрощалися.