У світлі Божого Воскресіння – день зосередження спільноти Світського Кармелю з Києва

31337863 1966726046701749 6945415387005583360 nІз серії: "З життя Кармелю"

Галина Кириєнко

___________________________

21 квітня 2018 року спільнота Світського Кармелю провела день зосередження «У світлі Божого Воскресіння». День посиленої молитви та розважання проходив у парафії Воздвиження Хреста, єдиному католицькому храмі в м. Києві, який не припиняв своєї молитовної діяльності навіть за часів комуністичного режиму.

Світлі післяпасхальні дні та атмосфера костелу сприяли особливо піднесеному настрою спільноти. Та й програма дня зосередження, дбайливо продумана радою Світського Кармелю, вела молитвеників духовними сходами. О 7:30 ранку спільнота почала годинки до Матері Божої. Потім настоятель костелу о. Бенедикт Крок OCD провів Святу Месу, після якої світські кармеліти заглибилися в розважання й молитву в присутності Господа, що перебував у дарохранильниці. Так, на високій ноті адорації, закінчилася перша частина дня зосередження.

Кармеліти запалили пасхальну свічку і урочистою процесією вийшли на «Дорогу Світла». За місяць до цього заходу кожному члену спільноти доручили підготувати невеличкі роздуми в молитовному намірі на одну зі станцій «Дороги Світла». Керівник спільноти Вероніка Зуєва каже: «Ми хотіли зробити акцент на пасхальній радості, але якось так вийшло, що в роздумах практично всіх членів спільноти червоною ниткою проходила тема випробувань і вірності. Видно, так мало бути». Втім, попри легкий подув смутку, радісний настрій переважав — не міг не переважати. Адже сама природа славила Воскресіння Христа. На монастирському подвір’ї, де переважно проходила «Дорога Світла», цвіли магнолії, гіацинти, кульбаби, щебетали пташки, в синьому небі, ошатно прикрашеному білосніжними хмаринками, яскраво світило сонце. Все це сприяло піднесенню, яке відчували члени спільноти після Меси, адорації та молитовної дороги.

Після закінчення «Дороги Світла» спільнота Світського Кармелю перебралася в одну із затишних господарчих кімнат костелу та присвятила час обговоренню перспектив своєї праці на три роки у служінні Божому плану. Обговорювали можливість проведення додаткового молитовного дня за місіонерів, організації благодійних аукціонів заради збору коштів для тих, хто веде місіонерську діяльність у країнах Африки, тощо. Потім була трапеза любові, на якій привітали іменинників. І на завершення дня зосередження асистент о. Віталій КозакOCD провів конференцію, присвячену роздумам над двома Заповідями Блаженств — «Блаженні чисті серцем» і «Блаженні миротворці». О. Віталій висловив низку свіжих думок, які стали плодами його тривалих розважань. Він дав світським кармелітам чудову поживу для роздумів, переосмислення кількох ключових для кожного християнина сентенцій, духовного зростання.

Наповнені духовними дарунками, члени спільноти у радості й мирі розійшлися по своїх домівках, несучи в душі світло Божого Воскресіння.