Монастирі

gerb2

Все розпочалося на горі Кармель, у Палестині, за 800 років до народження Христа. Пророк Ілля досвідчив присутність Бога у недоторканній тиші. Споглядав Його таємниці у знаку маленької хмаринки.

 Через двадцять століть на місці його молитви почали згромаджуватися перші пустельники, розпізнаючи у хмаринці – “образ” Діви Марії. З Нею вони  прагнули перебувати як Її брати та віддані слуги. Святий Альберт (Патріарх Єрусалиму) склав для них Устав життя. Церква прийняла їх як нову чернечу родину – Братів Босих Пресвятої Діви Марії з Гори Кармель. Проте суворість життя, яке вони провадили на початку, з часом була пом’якшена.

 XVI століття. Тереза де Аумада вступила до кармелітського Ордену. У ній, захопленій красою монашого життя,  народилося прагнення віддати себе Христу ще більш радикально. З цим болем вона стала перед Богом на молитві. Двадцять років минуло у внутрішніх змаганнях.

Бог відкрив Терезі, що через неї хоче здійснити оновлення кармелітського життя. Тереза висловила це прагнення перед сестрами і настоятелями, але зустрілася з категоричною відмовою, від неї відвернулися. Проте Тереза не здалася, свідома Божої волі, вона повністю довірилася Його провадженню. Після багатьох старань у 1562р. вона заклала перший монастир Босих Кармеліток в Авілі, віддаючи його під опіку Святого Йосипа. Цим було започатковано нову духовну традицію.

Вона, єдина жінка в історії, через шість років разом з Йоаном від Хреста розпочинає реформу чоловічої гілки Ордену. Відбувається повернення до джерел кармелітського способу життя – до пророка Іллі та перших пустельників з Гори Кармель

Від того часу життя Братів та Сестер Пресвятої Діви Марії наповнене молитвою, братерською любов’ю і самотністю. Протягом свого життя Тереза заснувала 15 жіночих і була натхненницею постання декількох чоловічих монастирів, у яких дух Діви Марії та приятельське перебування з Богом стали свідоцтвом покликання кожного до єдності з Богом.

 

Зараз монастирі Босих Кармелітів є на території більшості країн світу. В Україні Босі Кармеліти мають два чоловічих монастирі у Бердичеві та Києві. Є також два жіночих монастирі у Києві та Харкові. Детальніше про життя Братів та Сестер в Україні можна дізнатися тут:

Бердичів - брати

Київ – брати

Київ – сестри

Харків - сестри