Бердичів: Футбольний клуб «Кармель» відсвяткував свою 5-ту річницю існування

kbhgR7avSwAФутбольний клуб «Кармель» діє при парафії Непорочного  Зачаття Пресвятої Діви Марії Всеукраїнського санктуарія Матері Божої Святого Скапулярія відсвяткував свою 5-ту річницю існування.

Клуб засновано 4 січня 2013 року, саме тоді відбулося перше тренування команди. Історія створення команди є такою: під час  духовних вправ «Розпізнай своє покликання», що були у грудні 2012 року в Житомирі, за чаєм, учасники разом з отцем Олегом Кондратюком OCD вирішили зіграти матч у Бердичеві між двома командами парафіян Римсько-Католицької Церкви з Бердичева та Києва. Далі все пішло дуже стрімко.У ході спілкування бердичівських парафіян було вирішено створити футбольний клуб при Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія.

Засновниками команди є бердичівські парафіяни та отець Олег Кондратюк OCD, який нажаль після тривалої хвороби відійшов до Господа наприкінці березня 2015 року. 

Основною метою створення команди було прославлення Господа Бога через спорт, пропаганда здорового способу життя та укріплення віри гравців клубу. Спочатку відбулось перше тренування, а вже 12 січня зіграли свою першу домашню гру проти кармелітської команди парафіян з Києва. У першому матчі бердичівським футболістам вдалось здобути перемогу – 6:4.

За весь час існування команда зіграла понад 100 матчів із командами Римсько-Католицької Церкви. Брали участь у турнірах, які проходили у: Хмельницькому, Фастові, Довбиші, Кам’янці-Подільському, Житомирі, Львові, Мурафі та Городку.

ФК «Кармель» є переможцем турнірів серед команд Римсько-Католицької Церкви: Кубок Святого Домініка (м. Фастів), Кубок Святого Антонія (м. Львів), Кубок Матері Божої Фатімської (м. Довбиш), Кубку пам’яті Єпископа Яна Ольшанського (м. Кам’янець-Подільський), Кубку Святого Йоана Павла ІІ (м. Бердичів), І Кубку пам’яті отця Олега Кондратюка (м. Бердичів) та ІІ Кубку пам’яті отця Олега Кондратюка (м. Бердичів).Також активно бере участь у міських змаганнях з футболу та футзалу. Здобули перемоги у чемпіонаті міста Бердичева з футзалу серед команд Першої ліги 2015 року та стали володарем Кубку Бердичівського міського голови з міні-футболу 2016 року.За ініціативи ФК «Кармель» у Бердичеві щорічно проходять Всеукраїнські турніри з футболу (футзалу) серед команд Римсько-Католицької Церкви в Україні – Кубок пам’яті отця Олега Кондратюка та Кубок Святого Йоана Павла

Нині існує у структурі ФК «Кармель» існує дві команди: «молодша» віком від 12 по 17 років та «старша» від 18 років і старше. Керівником клубу та одночасно головою правління ГО ФК "Кармель" є Максим Железницький.

За декілька днів до офіційної дати ювілею у Палаці Спорту «Батьківщина» відбулася товариська гра між  старшими командами ФК «Кармель» та їхніми друзями – ХФК «Альфа» (парафія Святого Йоана з Дуклі, місто Житомир).  Перед початком гри футболісти та тренери ФК «Кармель» відвідали міський цвинтар, де похований отець Олег Кондратюк та помолились біля його могили.

Також перед початком гри ФК «Кармель» привітали депутат Житомирської обласної ради Ігор Романський, який подарував команді футбольні м’ячі та постійний спонсор ФК «Кармель» депутат Бердичівської міської ради, однокласник та друг отця Олега Кондратюка - Володимир Левандовський.  Також команді протягом п’яти років активно допомагали та допомагають Геннадій Радзимінський, Валерій Іванкевич, Вадим Балахмей, Віктор Бричковський та Олександр Подгорчук, який також є головним тренером старшої команди ФК «Кармель».

Матч між «Кармелем» та «Альфою» завершився перемогою ювілярів з рахунком 8-5.  Гра відбувалася у дружній та приємній атмосфері. 

Кращим гравцем ФК «Кармель» за 5 років за рішенням керівництва ФК «Кармель» став її капітан Дмитро Подгорчук, який зіграв за команду найбільше матчів та забив найбільше м’ячів.

«Мені дуже приємно виступати за цю команду, ми дуже багато мандруємо граючи в футбол. Коли ти їдеш з командою в інше місто, ти отримуєш масу задоволення незважаючи на результат. Граючи в християнських турнірах, ти хочеш не тільки виграти, а й звичайно ж прославляти Господа Бога. За п’ять років, я знайшов багато друзів в різних містах України. Хочеться подякувати усім людям, які допомагають нашій команді, і звичайно ж Братам Босим Кармелітам та Господу Богу, за те що вони завжди присутні з нами» - розповів капітан ФК «Кармель» Дмитро Подгорчук.

Також у рамках святкування відбулася Служба Божа, яку провів отець Христофор Урбанський OCD, нинішній куратор команди. Під час Служби Божої молилися про мир в України, про вічний відпочинок для отца Олега Кондратюка, а також у намірах усіх гравців команди.  А завершилось святкування смачним почастунком, який був підготовлений опікунами команди – Братами Босими Кармелітами.

Футбольний клуб «Кармель» сердечно дякує за допомогу та підтримку Братам Босим Кармелітам, особливо: делегатові Краківської провінції братів Босих Кармелітів в Україні о. Юзефу Кухарчику OCD, настоятелеві парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії о. Рафаїлу Мишковському OCD та кураторові команди о. Христофору Урбанському OCD, а також своїм спонсорам, які надіємося і надалі будуть допомагати команді.

Медіа