Бердичів: Парафіяльне свято та молитва за мир в Україні

PET 1730Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, Римсько-Католицька Церква відзначає 8 грудня є храмовим святом для парафії з однойменною назвою у Бердичеві, котра діє при Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія. З нагоди парафіяльного свята до Бердичева прибув Єпископ Віталій Кривицький Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії.

Владику Віталія привітали парафіяни, настоятель парафії отець Рафаїл Мишковський OCD та Бердичівський міський голова Василь Мазур, який був присутній на Урочистостях з дружиною.

Урочисту Служба Божу з цієї нагоди очолив Єпископ Віталій Кривицький. Йому співслужили: настоятель парафії отець Рафаїл Мишковський OCD, делегат провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчук OCD, а також  священиків з сусідніх парафії: декан Бердичівського деканату, настоятель парафії Святої Варвари отець Віталій Бартовяк, настоятель парафії Святого Марка отець Андрій Ковалевський, вікарій парафії Святої Агнеси у Гришківцях та Матері Божої Остробрамської у Осиково отець Альберт Гаспарян, а також отець Руслан Демчук з Андрушівки, делегат провінціала Отців Паллотинів в Україні отець Ярослав Ольшевський SAC та секретар Єпископа отець Матеуш Адамські. Також вже є доброю традицією присутність на святах у Бердичівському Санктуарії отця  Івана Цихуляка, настоятеля парафії святого священномученика Йосафата Української Греко-Католицької церкви у Бердичеві.

Під час Служби Божої особливо молилися за мир в України, адже саме у цей день Церква заохотила вірних до ревної молитви за мир в Україні. У Санктуарії з 21 години 7 грудня відбулося виставлення Пресвятих Дарів та молитва за мир в Україні.  

Під час проповіді Пастир дієцезії Віталій Кривицький заохочував активно молитися за мир в Україні, а такожсвяткувати, коли Господь здобуває перемоги у нашому житті.  Для прикладу навів у двох випадках такі перемоги заради більшої слави Бога, які сталися зовсім нещодавно в Україні, коли Верховна Рада України прийняла Закон України про «Запобігання та протидію домашньому насильству» та скасування обов’язкової державної перереєстрації статутів релігійних установ.

На завершення усі вірні заспівали подячний гімн «Тебе, Бога прославляємо» та Літання до Матері Божої Святого Скапулярія. Також до Владики Віталія звернувся делегат провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів отець Юзеф Кухарчик OCD, який у своєму виступі запросив нового Пастиря нашої дієцезії до створення нової сторінки історії Санктуарія. Єпископ Віталій звісно погодився на цю пропозицію.

Максим Железницький

Фото – Петро Петровський