Праця та відпочинок

161Поза часом призначеним на молитву, щоденно біля чотирьох годин, а у випадках необхідності і більше, Сестри займаються виконанням різноманітних праць, стосовно до визначених кожній обов’язків. Наша праця дуже проста і звичайна. Це перед усім господарча праця, така як: прибирання, прання, прасування, шиття та направа нашої одежі, приготування їжі. Маємо також город, садок і парк. Отож і ці ділянки нашого домашнього господарства вимагають догляду та працьовитих рук.Окрім того, займаємося виготовленням різних літургічних параментів на замовлення. Шиємо орнати, стули, альби, вівтарну білизну, виготовляємо пали та розарії з мотузки, випікаємо хостії, комуніканти та різдвяні облатки.

 Дуже важливим елементом монашого життя є відпочинок, так спільнотовий, як і індивідуальний. Протягом дня нас зобов’язує мовчання ( можливе лише порозуміння у разі потреби при виконанні обов’язків). Отож кожного дня після обіду та вечері маємо визначений час на “рекреації”, коли зустрічаємось разом, щоб поспілкуватись між собою. Під час рекреацій працюємо, кожна приносить для себе якусь працю. У неділю та свята часто час рекреацій проводимо на вулиці. При особливих нагодах маємо так звані великі рекреації, коли можемо спілкуватися між собою протягом цілого дня. Інколи у такі дні, або з нагоди іменин чи дня народження, організуємо наш домашній театр. Тоді частина Сестер перетворюється на акторів, а інші залишаються глядачами. Дійсно, потрібно великого таланту і вміння, щоб обдаровувати радістю своїх ближніх, та приймати її від них.

 Також дуже цінним для кожної з нас є час індивідуальних реколекцій. Один раз на рік, кожнаСестра має можливість відправити десятиденні реколекції. В цьому часі вона перебуває у повній самотності поза Спільнотою, беручи участь лише у спільнотовій щоденній Євхаристії. У нашому домі маємо чудову пустелю з капличкою, де постійно перебувають Пресвяті Дари. Там власне реколектантка триває на молитві перед Господом. Уся Спільнота в особливий спосіб оточує пустельника молитвою.