Бердичів: Урочистість Пресвятих Тіла та Крові Христових

1528066900 img 0634У Бердичеві 3 червня 2018 року вірні з парафій усього міста, а також із парафій у Гришківцях та Осиковому святкували урочистість Пресвятих Тіла та Крові Ісуса Христа. Святкова Літургія відбулась у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію.

Очолив Службу Божу та виголосив проповідь настоятель парафій святого Марка в Бердичеві, святої Агнеси у Гришківцях та Матері Божої Остробрамської в Осиковому отець Андрій Ковалевський, а співслужили йому настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію отець Рафаїл Мишковський OCD, декан Бердичівського деканату і настоятель парафії Святого Варвари отець Віталій Бартов’як, отець Максиміліан Подвіка OCD, вікарій парафії святої Варвари отець Григорій Рассоленко й вікарій парафії Святого Марка отець Альберт Гаспарян.

Отця Андрія Ковалевського присутні вітали особливо бурхливо, адже він нині проходить реабілітацію після важкої дорожньо-транспортної пригоди. Усі вірні Бердичева й навколишніх парафій у час його лікування перед іконою Матері Божої Бердичівської молилися про одужання священика.

Ця урочистість – свято Євхаристії, яка є справжнім джерелом і вершиною життя Церкви. Урочистість Божого Тіла – це день особливого вшанування Господа нашого Ісуса Христа, присутнього у храмах та каплицях під виглядом Пресвятих Дарів.

Після Меси відбулась урочиста процесія вулицями Бердичева: від Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Cвятого Скапулярію до храму святої Варвари. Цього року знову, як і минулогоріч, яскраво доповнював ходу оркестр під керівництвом Анатолія Тетьоркіна.

На маршруті процесії було традиційно встановлено чотири вівтарі, які підготували спільноти різних парафій. Біля кожного з них була зупинка, під час якої священики зачитували слова з Євангелія й уділяли благословення.

На завершення процесії настоятель парафії святого Варвари отець Віталій Бартов’як подякував усім, хто допомагав у святковій процесії вулицями Бердичева, а особливо – працівникам поліції, хору та музичному оркестру. Завершилася Літургія подячним гімном «Тебе, Боже, прославляємо».

Джерело: Католицький медіа-центр