Гвоздава: Храмове свято

1528759125 35266381 1925415980816686 8614250300238200832 nУ суботу, 9 червня 2018 року, храмове свято відзначила парафія Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії, розташована в селі Гвоздава Бердичівського району Житомирської області.

Цієї парафією опікуються брати босі кармеліти з Бердичева. Нині у Гвоздаві триває будівництво їхнього реколекційного дому, а цього року тут уже вчетверте відбудуться Кармелітські дні молоді, які триватимуть із з 8 до 12 серпня.

З нагоди парафіяльного свята до Гвоздави прибули численні віряни з Бердичева, Житомира та навколишніх сіл.

Урочисту Службу Божу очолив отець Руслан Демчук, настоятель парафії святого Власа в Андрушівці. Йому співслужили настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Бердичеві отець Рафаїл Мишковський OCD, відповідальний за парафію у Гвоздаві отець Кшиштоф Урбанські OCD та вікарій парафій святого Марка в Бердичеві, святої Агнеси у Гришківцях і Матері Божої Остробрамської в Осиковому отець Альберт Гаспарян.

Проповідь виголосив отець Руслан Демчук. «Марія прагне, щоб ми присвятили себе Її Непорочному Серцю. У Фатімі Вона показала Своє Серце, оточене терновою короною. Ця тернова корона – численні гріхи, якими ми боляче ранимо Серце Матері. Кожен, хто присвячує себе Серцю Марії, мусить працювати над тим, щоб ці болючі колючки припинили ранити Її Серце. Марія співпрацювала з Богом, тому росла Її віра, зміцнювалася надія, дедалі живіша ставала любов. А ці чесноти підтримували Її мужність, побожність, терплячість. Серце Марії – це серце, повне Бога. Бог є Любов, тому Її Серце палає справжньою любов’ю до Господа й до людей. Вона довела це всім Своїм життям: піклуванням про Сина, турботою про ближніх, тим, що разом із Сином змогла простити ворогам, які Його прирекли на смерть на хресті. Наша Матір вчить нас бути синами і дочками Бога, безмежно любити правду, бути щирими, відкидаючи комплекси, які виникають із самолюбства, жити радістю, знаючи, що ніщо не може знищити нашої надії. Початок дороги, яка веде до захоплення Божою любов’ю, – це доручити себе любові Пресвятої Діви Марії. Ця любов пояснює життя Марії. Любов така велика, аж Марія забуває сама про себе і задоволена, що може бути там, де Її прагне мати Бог, і радіє старанним виконанням Його волі… Під час святого хрещення наше серце було наповнене Божою благодаттю і Божим життям. Разом із цими цінностями Бог прищепив нам віру, надію і любов, а також інші чесноти. Засіваючи в наших серцях зерна цих цінностей, Бог очікує на їхнє зростання і плоди. Але це вже залежить тільки від нас самих».

Після Євхаристії відбулася урочиста процесія з Пресвятими Дарами затишними вуличками села. Яскраво доповнював процесію оркестр із Бердичева.

Джерело: Католицький медіа-центр